آموزش بازاریابی و راه اندازی کسب و کار با اینستاگرام

آموزش بازاریابی و راه اندازی کسب و کار با اینستاگرام


اینستاگرام یک شبکه اجتماعی پرطرفدار فوق العاده مناسب برای گسترش کسب و کار و بازاریابی آنلاین است که باعث می شود خیلی ها به راه‌‌اندازی کسب و کار با اینستاگرام فکر کنند. بهتر است اول کمی درباره تاریخچه اینستاگرام بدانیم. نخستین نسخه اینستاگرام در ششم اکتبر ۲۰۱۰ منتشر شد. جالب است بدانید، عضو ارشد هیئت مدیره شرکت فیس بوک ادعا کرده است بیش از ۲۵ میلیون شرکت تجاری در اینستاگرام حساب کاربری دارند که از این میان، 2 میلیون اکانت متعلق به بازاریابان آنلاین است.

چرا کسب و کار من به اینستاگرام نیاز دارد؟

بخاطر اینکه بتوانید کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید! کسب و کاری که برندسازی و بازاریابی نداشته باشد صد در صد بعد از مدتی از بین می رود. شبکه های اجتماعی کانال های مناسبی برای بازاریابی کسب و کار شما هستند که مهم ترین آنها برای کسب و کار شما در حال حاضر اینستاگرام است آن هم به دلیل محبوب بودن اینستاگرام در ایران.

آیا بازاریابی اینستاگرام در فروش تاثیر فوق العاده ای دارد؟

اینستاگرام به علت مبتنی بودن بر محتوای تصویری تاثیر زیادی بر کاربران دارد و بستر بسیار مناسب برای جذب مشتری و مخاطب است. باید بدانید اینستاگرام، 24 میلیون کاربر فعال ایرانی دارد این یعنی فعالیت کردن شما در اینستاگرام می تواند افزایش فروش چشمگیری برای کسب و کار شما داشته باشد!

آیا برندسازی در اینستاگرام اهمیت دارد؟

اگر برند سازی نکنید و فقط به فکر فروش باشید، کسب و کار شما مانند یک حوزی است که روزی آبش تمام می شود ولی اگر علاوه بر بازاریابی روی برند سازی هم کار کنید علاوه بر ایجاد فروش بیشتر باعث افزایش طول عمر کسب و کارتان هم می شوید. برند سازی باعث اعتماد کردن مردم به شما به عنوان یک کسب و کار معتبر می شود و چه چیزی با ارزش تر از جلب کردن اعتماد مردم در تجارت؟! اگر دیجی کالا روی برند سازی اش کار نمی کرد هیچ وقت به مشهوریت الان خود نمی رسید.

سه مدل اصلی بازاریابی در اینستاگرام:

1.بازاریابی مستقیم کالا و خدمات:
شما با این روش محصولات و خدمات خود یا دیگران را معرفی و تبلیغ می کنید و مستقیما فالوور ها را به خرید دعوت می کنید.

2.بازاریابی غیر مستقیم کالا و خدمات:
در این روش به طور غیر مستقیم محصول یا خدمات کسب و کار مورد نظر را تبلیغ می کنید. مثلا یک محتوا تولید می کنید و در آن از یک محصول اسم می برید.

3.بازاریابی با برند سازی:
یکی دیگر از روش هایی که می توان گفت به صورت غیر مستقیم از طریق آن می توان کسب درآمد از اینستاگرام داشت، برند سازی است. در این روش معمولا کسب و کار ها فالوور های خود را از اینستاگرام وارد بستر اصلی کسب و کارشان (سایت یا شرکت یا …) می کنند و روی آن ها عملیات بازاریابی انجام دهند تا مخاطبان را به خود وفادار کنند.

به عنوان یک مدیر کسب و کار اینستاگرامی چه کارهایی باید انجام بدهید؟


به عنوان یک مدیر کسب و کار اینستاگرامی چه کارهایی باید انجام بدهید؟

یک حساب کاربری تازه بسازید و یک username یا نام کاربری خوب انتخاب کنید برای پروفایل یک عکس مناسب بگذارید. سپس یک بایو (bio) جذاب بنویسید.

1.از امکانات اینستاگرام استفاده کنید:
اینستاگرام امکانات زیادی برای کاربرانش قرار داده و شما می توانید از این فرصت استفاده کند. امکاناتی مثل استوری و لایو و IGTV و Insights و… که این فرصت را میدهد به راحتی با فالوورها تعامل کنید.

2.با فالوورهای تان در تعامل باشید:
به کامنت هایی برای پُست‌تان میگذارند با حوصله پاسخ دهید. دایرکت خود را چک کنید و اگر کسی به شما پیام داده بود حتما پاسخ دهید. این تعامل باعث اعتماد فالوور ها به شما می شود.

3.از هشتگ (#) استفاده کنید:
از هشتگ های پر طرفدار در حوزه فعالیت کسب و کارتان لیست تهیه کنید و در پُست ها استفاده کنید.برای این کار بهتر است به پیج رقبای خود سری بزنید و هشتگ های پر طرفدار آن ها را شناسایی کنید. هشتگ ها کاربران زیادی را به پُست های شما جذب می کنند و همچنین از دید اینستاگرام پُست بهینه در نظر گرفته می شود. همچنین می توانید برای برند سازی یک هشتگ اختصاصی برای خودتان بسازید و در تمام پُست های خود استفاده کنید.

4.از افراد تاثیر گذار استفاده کنید:
در صورت امکان با افرادی که می توانند روی کسب و کار شما تاثیر مثبت بگذارند ارتباط بگیرید و از آنها بخواهید در جایی که می توانند به کسب و کار شما اشاره کنند. یا حتی در ازای هزینه ای آز آنها بخواهید که این کار را انجام دهند چون این افراد مورد اعتماد گروهی بزرگی از مردم هستند و مردم با اعتمادی که به این افراد دارند به شما هم اعتماد می کنند.

5.از دیگر شبکه های اجتماعی خود فالوور جذب کنید:
اگر در فضاهای مجازی دیگر مثل یوتیوب و آپارات و توییتر و … فعالیت دارید از کاربران آن فضای مجازی بخوتهید در اینستاگرام هم شما را دنبال کنند.

6.با پیج های هم حوزه خود در تعامل باشید:
صفحه هایی که در حوزه فعالیت شما هستند را پیدا کنید و آنها را پیگری کنید. پُست هایشان را لایک کنید و برایشان کامنت بگذارید و از طریق دایرکت با آنها در تماس باشید. شما می توانید با تگ کردن همدیگر در پُست ها، همدیگر را به کاربرانتان معرفی کنید.

7.مسابقات اینستاگرامی راه اندازی کنید:
سعی کنید مسابقاتی با جوایز ارزنده ایجاد کنید تا مخاطب ها مشتاق شوند در مسابقه شما شرکت کنند. برگزاری مسابقه یکی از راه های افزایش فالوور و دیده شدن در اینستاگرام است. برای برگزاری مسابقه شما باید یک هدیه در نظر بگیرید و از فالوورها بخواهید تا یک کار انجام بدهند مثلا اعلام کنید برای شرکت در این مسابقه حداقل 5 نفر از دوستانشان را در زیر پُست تگ یا منشن کنند و حداقل دو نفر از آنها پیج را فالوو کنند.

8.از وب سایت تان برای افزایش فالوور اینستاگرام استفاده کنید:
اگر وبسایت دارید می توانید بنر اینستاگرامتان را در سایدبار، انتهای همه مطالب، صفحه درباره ما و ارتباط با ما بگذارید و به کاربران سایتتان معرفی کنید.

9.رفتار کاربرانتان را آنالیز کنید:
یکی از امکانات خیلی کاربردی که اینستاگرام به پیج های بیزینسی اضافه کرده، Insight است. شما با این امکان می توانید رفتار کاربران خود را آنالیز کنید که کمک بزرگی به شما برای شناخت نیاز های فالوور ها می کند.

10.از تبلیغات آفلاین استفاده کنید:
اگر دارای کسب و کار سنتی هستید و از اینستاگرام برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنید می توانید روی بروشورهای تبلیغاتی و یا تراکت هایی که پخش می کنید پیج اینستاگرام خود را بنویسید و به صورت کتبی از مردم بخواهید پیج شما را در اینستاگرام فالو کنند.

11.پست های ویروسی منتشر کنید:
پُست هایی منتشر کنید که مردم را وادار به مشارکت و انتشار مجدد آن کند. هر چقدر موضوع پُست شما جذاب تر باشد افراد زیادی آن را نشر می دهند و این باعث افزایش بازدید از پیج و افزایش فالوور های شما می شود.

12.از ربات اینستاگرام استفاده کنید:
استفاده ربات های اینستاگرام یکی از راه های خیلی عالی برای جذب و تعامل با فالوور است. شما می توانید با این ربات ها فالوور های هدفمند و مناسب کسب و کارتان را پیدا کنید. از طریق این ربات ها میتوانید کامنت مارکتینگ و دایرکت مارکتینگ انجام دهید که باعث جذب کاربران به پیج شما می شود.

اگر انجام ندهید از دست می دهید!

اگر در اینستاگرام فعالیت مستمر نکنید و بازاریابی را در آن را نادیده بگیرید گروه زیادی از مخاطب های هدف را از دست می دهید. همانطور که می دانید اینستاگرام با 24 میلیون ایرانی فعال، بستر قدرت مندی برای افزایش فروش شما است و اگر از این فرصت چشم پوشی کنید سود زیادی را از دست می دهید و همچنین به رقیب های خود اجازه می دهید سهم بزرگی از بازار را بدست بی آورند.

کارهای ممنوعه در اینستاگرام:


کارهای ممنوعه در اینستاگرام!

اگر در اینستاگرام فعالیت مستمر نکنید و بازاریابی را در آن را نادیده بگیرید گروه زیادی از مخاطب های هدف را از دست می دهید. همانطور که می دانید اینستاگرام با 24 میلیون ایرانی فعال، بستر قدرت مندی برای افزایش فروش شما است و اگر از این فرصت چشم پوشی کنید سود زیادی را از دست می دهید و همچنین به رقیب های خود اجازه می دهید سهم بزرگی از بازار را بدست بی آورند.

فالوور فیک نخرید!
هرگز فالوور فیک نخرید چون اعتبار پیج شما را پایین می اورد به جای خرید فالوور فیک از ربات ها برای افزایش فالوور واقعی استفاده کنید.

پُست های مربوط بگذارید!
از گذاشتن پُست های بی ربط خود داری کنید و به هیچ وجه پست های سیاسی و حاشیه دار نگذارید.

وقفه طولانی نداشته باشید!
سعی کنید هر روز یا هر چند روز یک بار پیج اینستاگرامی خود را به روز کنید و پُست های جدید بگذارید و به مدت طولانی پیج را تعطیل نکنید.

مسلسل پُست نباشید!
به صورت رگباری پُست نفرستید سعی کنید در روز بیشتر از 2 پُست منتشر نکنید چون باعث آزردگی و زدگی فالوور ها می شود.

محتوای بی کیفیت منتشر نکنید!
فالوور ها فرق بین پُست با کیفیت و بی کیفیت را متوجه می شوند. برای پُست ها از عکس های با کیفیت و مطالب جذاب استفاده کنید.

چه محتوایی برای اینستاگرام تولید کنیم؟


چه محتوایی برای اینستاگرام تولید کنیم؟

برای ساختن پُست ها زمان بگذارید و از عکس و فونت مناسب استفاده کنید چون فالوورها تشخیص میدهند که برایشان وقت گذاشته اید و به مرور زمان باعث وفاداری فالوورها به صفحه اینستاگرامی شما می شود. حتما برای پُست هایی که منتشر می کنید کپشن بنویسید. کپشن شامل توضیحات و هشتگ ها می شود که به درک بهتر فالوور از پُست کمک می کند. سعی کنید پُست هایی با فرمت های متفاوت از جمله عکس و فیلم و عکس صوتی و… استفاده کنید تا پیج‌تان بی روح نباشد و فالوورها خسته نشوند.

برای تولید محتوا برای اینستاگرام می توانید از ایده های زیر استفاده کنید:

  • پاسخ به یک سوال
  • بررسی بهترین ها
  • بررسی بدترین ها
  • معرفی مزیت ها
  • مصاحبه
  • داستان موفقیت
  • داستان شکست
  • معرفی فیلم
  • معرفی کتاب


اصطلاحات اینستاگرامی:

پست (Post):
یکی از پایه‌ترین اصطلاحات اینستاگرام «پست» بوده که میان کاربران فراوان استفاده می‌شود. به هر مطلبی که در اینستاگرام منتشر می‌شود، پست می‌گویند. پست می‌تواند به صورت عکس، فیلم یا تصاویر متحرک باشد و به نوعی مرکز اصلی فعالیت کاربران در این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود. با باز کردن اپلیکیشن اینستاگرام پست‌های منتشر شده توسط فالووینگ‌ها برایتان نمایش داده می‌شود. پست‌هایی که منتشر می‌کنید، در دسترس فالوورهایتان قرار می‌گیرد.

فید (Feed):
فید در واقع همان صفحه هوم در اینستاگرام بوده که شامل پست‌ها و استوری‌ها می‌شود. کاربران معمولا با فید اینستاگرام بیشتر از هر بخشی سر و کار دارند.

اصطلاحات اینستاگرام

فیلتر (Filter):
فیلتر همان افکت‌های رنگی است که برای انتشار عکس‌ و فیلم در دسترس کاربر قرار می‌گیرد. از این فیلترها برای زیبایی بیشتر پست‌ها استفاده می‌کنند.

لایک کردن (Like):
اگر پستی در اینستاگرام نظر شما را جلب کرد، می‌توانید با کلیک روی آیکون قلب آن را لایک کنید. امکان لایک کردن پست با دوبار تپ روی عکس و ویدیوی منتشر شده هم وجود دارد. سایر فالوورها با کلیک روی تعداد لایک‌ها، از افرادی که پست را لایک کرده‌اند باخبر می‌شوند. تعداد لایک‌های یک پست به معنای محبوبیت آن خواهد بود؛ به همین دلیل هم نوعی رقابت در این زمینه بین کاربران اینستاگرام ایجاد شده است.

کامنت گذاشتن (Comment):
اگر می‌خواهید نظر خود را درباره یک پست بیان کنید، می‌توانید از بخش کامنت استفاده کنید. صاحب پست و سایر فالوورهایی که به صفحه دسترسی دارند، می‌توانند کامنت شما را ببینند.

لایک کردن کامنت و پاسخ دادن به کامنت:
صاحب پست و فالوورها می‌توانند کامنت‌ها را بخوانند و در صورت لزوم آن‌ها را لایک کنند و یا به هرکدام پاسخ دهند.

بستن کامنت (Turn Off Commenting):
بستن کامنت در اینستاگرام به معنای غیرفعال کردن این بخش در پست‌ها است. با این کار دیگر افراد قادر به گذاشتن کامنت در پست‌های مشخص شده نخواهند بود.

شر کردن (Share):
Share کردن یکی از اصطلاحات اینستاگرام بوده که برای اشتراک گذاری پست‌، صفحه پروفایل و استوری با افراد دیگر به کار می‌رود.

کپشن (Caption):
کپشن به متنی گفته می‌شود که پایین هر پست قرار می‌گیرد.

پروفایل (Profile):
صفحه‌‌ای که پست‌های شخصی‌تان در آن قرار گرفته، پروفایل نامیده می‌شود. در پروفایل اطلاعات دیگری مانند بیوگرافی و تعداد فالوورها هم نمایش داده می‌شود.

فالو (Follow):
فالو به معنای دنبال کردن صفحات مختلف است. برای اینکه به لیست دنبال کنندگان اکانت خاصی وارد شوید، باید صفحه مورد نظرتان را فالو کنید.

فالو بک ( Follow Back):
اگر فردی شما را در اینستاگرام دنبال کند و طی آن شما هم فرد را فالو کنید، در واقع شخص را فالو بک کرده‌اید. فالو بک یکی از پر استفاده‌ترین اصطلاحات اینستاگرام محسوب می‌شود.

فالوور (Followers):
یکی از اصطلاحات اینستاگرام که برای کاربران بسیار پراهمیت بوده، فالوور است. فالوور به تعداد دنبال کنندگان یک صفحه در اینستاگرام گفته می‌شود و تعداد بالای آن به معنای محبوبیت بیشتر صفحه خواهد بود.

فالووینگ (Following):
این اصطلاح اینستاگرام از نظر معنایی دقیقا مقابل فالوور قرار می‌گیرد و نشان دهنده تعداد اکانت‌هایی است که فرد در اینستاگرام دنبال می‌کند.

K (کا) در فالوور و فالووینگ:
K به معنای هزار بوده و اینستاگرام در بخش فالووینگ و فالوور صفحات از آن استفاده می‌کند. برای مثال اگر صفحه‌ای 4.5K فالوور داشته باشد، در واقع 4500 دنبال کننده دارد. در این وضعیت ارقام دهگان به بعد نمایش داده نمی‌شود.

صفحه پرایوت (Private) و پابلیک (Public):
به اکانت‌هایی که در حالت خصوصی قرار دارند و برای دسترسی به آن‌ها باید تایید صاحب صفحه را دریافت کرد، پرایوت گفته می‌شود. صفحات پابلیک آزاد هستند و افراد می‌توانند حتی بدون فالو کردن، به محتوای آن‌ها دسترسی داشته باشند. برای فالو کردن صفحات پابلیک نیاز به تایید صاحب پیج نیست (چطور اکانت اینستاگرام خود را در حالت خصوصی (Private) قرار دهیم؟).

بلاک کردن (Block):
در صورتی که فردی را در اینستاگرام بلاک کنید، از لیست فالوور و فالویینگ هم خارج می‌شوید. علاوه بر این، فرد بلاک شده نمی‌تواند به صفحه شما دسترسی داشته باشد و تنها راه برای مشاهده شدن پیج، آنبلاک کردن خواهد بود.

ریپورت کردن (Report):
ریپورت این امکان را به کاربران اینستاگرام می‌دهد تا صفحات غیرمجاز را گزارش دهند. اینستاگرام با دریافت گزارش، صفحه مورد نظر را بررسی کرده و در صورت دریافت ریپورت‌های متعدد، برای بستن پیج اقدام می‌کند.

ریکوئست دادن (Request):
در صورتی که می‌خواهید صفحه‌ای را فالو کنید، باید به آن درخواست فالو یا ریکوئست بدهید. برای اینکار باید وارد صفحه فرد مورد نظر شوید و روی Follow کلیک کنید تا عنوان دکمه آن به Requested تغییر کند. افرادی هم که قصد فالو کردن صفحه شما را دارند، باید به شما ریکوئست بدهند و بعد از تاییدتان وارد لیست دنبال کنندگان‌ شوند.

کانفریم کردن (Confirm):
اگر شخصی به شما درخواست فالو بدهد، می‌توانید آن را با گزینه Cofirm تایید یا با Decline رد کنید.

بایو (Bio):
بایو که توسط برخی کاربران با عنوان «بیو» هم شناخته می‌شود، یک نوشته‌ چند کلمه‌ای است که افراد برای معرفی خود در پروفایل قرار می‌دهند. بایو هم مانند فالوور و فالووینگ به همه نشان داده می‌شود.

آی‌دی (ID) یا یوزرنیم (Username):
آی‌دی یکی دیگر از پرکابردترین اصطلاحات اینستاگرام بوده و برای ارتباط افراد در این شبکه اجتماعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. آی دی هر کاربر با دیگری متفاوت بوده و افراد برای وارد شدن به صفحات مختلف، باید از آن استفاده کنند. دسترسی به صفحات از طریق آیدی به دو صورت قرار دادن آن در انتهای آدرس اینستاگرام مانند Instagram.com/ID و نوار جستجو امکان پذیر است.

منشن کردن (Mention):
در صورتی که فردی در پست، استوری یا کامنت، آیدی شما را به صورت ID@ قرار دهد، اصطلاحا شما را منشن کرده است. افراد برای اینکه به شما اشاره کنند یا بخواهند نظرتان را به پست خاصی جلب کنند، شما را مشن می‌کنند. فرد منشن شده از طریق اعلان در اینستاگرام متوجه این موضوع می‌شود.

تگ کردن (Tag):
تگ کردن دراینستاگرام مشابه اصطلاح قبل بوده، با این تفاوت که فقط برای عکس‌ها به کار برده می‌شود. برای مثال اگر در عکس گروهی شخصی حضور داشته باشید، آن فرد برای نشان دادن حضورتان، با قرار دادن آی‌دی در تصویر شما را تگ می‌کند.

ذخیره پست‌ها (Save to Collection):
Save to Collection یکی از ویژگی‌های نسبتا جدید اینستاگرام بوده که توسط آن می‌توان پست‌ها را در یک محل خاص جمع آوری کرد و به آن‌ها دسترسی داشت (آموزش ساخت کالکشن در اینستاگرام).

دایرکت (Direct):
اصطلاح دایرکت فرستادن به معنای ارسال پیام توسط اینستاگرام است. دایرکت بخشی است که در آن کاربران اینستاگرام می‌توانند با هم در ارتباط باشند و از این طریق به ارسال پیام متنی، عکس، پست و استوری بپردازند (چطور از دایرکت اینستاگرام به صورت حرفه‌ای استفاده کنیم؟).

هشتگ (Hashtag):
هشتگ (#) حاوی برچسبی است که افراد برای شناخته شدن بهتر پست از آن استفاده می‌کنند. برای مثال اگر می‌خواهید عکسی از پیتزا منتشر کنید، می‌توانید از Food# استفاده کنید تا پست شما بهتر دیده شود. استفاده از هشتگ برای پست، استوری و بایو آزاد است.

استوری (Story):
توسط قابلیت استوری اینستاگرام می‌توان عکس، فیلم و تصاویر متحرک را برای مدت زمان محدود منتشر کرد. استوری‌ها برای 24 ساعت در اینستاگرام قرار می‌گیرند و در این مدت، فالوورها می‌توانند به آن‌ها دسترسی داشته باشند (آموزش استفاده از قابلیت استوری اینستاگرام).

میوت کردن (Mute):
Mute کردن استوری و پست به معنای بی‌خبر ماندن از انتشار محتواهای جدید است. برای مثال در صورتی که نمی‌خواهید از گذاشتن استوری شخص خاصی مطلع شوید، می‌توانید اکانت شخص را Mute کنید (چگونه بدون آنفالو کردن، از نمایش پست‌‌های برخی افراد در فید اینستاگرام خود جلوگیری کنیم؟).

بومرنگ (Boomrang):
بومرنگ تصویر متحرکی است که از تکرار چند فریم کوتاه ایجاد می‌شود. قابلیت بومرنگ به طور پیش فرض در بخش استوری قرار گرفته است. برای استفاده از بومرنگ در پست‌های معمولی، باید اپلیکیشن اختصاصی اینستاگرام را دانلود و نصب کنید.

فوکوس (Focus):
فوکوس یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام بوده که به بخش استوری مربوط می‌شود. با این قابلیت سوژه از پس زمینه جدا شده و از این طریق و می‌توان به ثبت تصاویر پرتره پرداخت (چگونه با اپلیکیشن اینستاگرام عکس‌های پرتره بگیریم؟).

لایو (Live):
با استفاده از قابلیت لایو در اینستاگرام می‌توان به صورت زنده به ضبط ویدیو پرداخت. در این حالت فالوورها می‌توانند به صورت بیننده به لایو وارد شوند. امکان ارسال کامنت و لایک در بخش لایو هم موجود است (چطور قابلیت Live اینستاگرام را فعال کنیم؟).

اضافه شدن به لایو (Join to Live):
قابلیت گذاشتن لایو به صورت دونفره در اینستاگرام موجود است. با توجه به این قابلیت شما می‌توانید برای اضافه شدن به لایو افراد درخواست دهید و یا افراد جدید را به لایو خودتان بیاورید.

فیلتر چهره (Face Filters):
فیلتر چهره به شکلک‌هایی گفته می‌شود که روی چهره قرار می‌گیرند. دسترسی به این فیلترها از بخش استوری اپلیکیشن اینستاگرام امکان پذیر است.

استیکر (Stickers):
استیکر یکی از اصطلاحات اینستاگرام در بخش استوری بوده که توسط آن می‌توان راحت‌تر به بیان احساسات پرداخت. استیکرهای اینستاگرام شکل‌های گوناگونی دارند و کارایی برخی از آن‌ها کاملا متفاوت است. گذاشتن موزیک در استوری، نظر سنجی، لوکیشن و مواردی از این قبیل، توسط استیکرها امکان پذیر است (چگونه در استوری اینستاگرام خود موزیک قرار دهیم؟).

هاید کردن استوری (Hide Story):
هاید کردن استوری به معنای پنهان کردن آن از برخی اکانت‌های خاص است. این ویژگی توسط گزینه …Hide Story From در منوی تنظیمات اینستاگرام در دسترس است (آموزش عدم نمایش استوری های اینستاگرام برای بعضی از کاربران).

هایلایت کردن استوری (Highlight):
در صورتی که می‌خواهید استوری‌تان بیشتر از 24 ساعت در دسترس فالوورها باشد، می‌توانید از قابلیت هایلایت استفاده کنید (چگونه استوری خود را در اینستاگرام بیشتر از یک روز نگه داریم؟).

اکسپلور (Explore):
در بخش اکسپلور اینستاگرام، پست‌های پیشنهادی این شبکه اجتماعی به کاربر نشان داده می‌شود. نمایش این پست‌ها بر اساس علایق شما، فالووینگ‌ها و فالوورهایتان است.

جستجو (Search):
نواری در اینستاگرام برای برای جستجو بین اکانت‌ها، تگ‌ها و مکان‌ها موجود بوده که کاربر را در یافتن موارد مورد نیازش کمک می‌کند.

اکانت بیزینسی (Business Account):
کاربر می‌تواند با تبدیل اکانت معمولی به اکانت بیزینسی، از قابلیت‌های اختصاصی اینستاگرام در زمینه فروش محصول و تجارت الکترونیکی استفاده کند. اکانت بیزینسی فقط در حالت Public قابل فعال سازی است (چطور اکانت تجاری اینستاگرام بسازیم؟).

آی‌جی تی وی (IGTV):
آپلود فیلم در اینستاگرام در حالت معمولی محدودیت زمانی داشته و کاربر قادر به آپلود ویدیوهای بیشتر از یک دقیقه در اکانتش نیست. با آمدن قابلیت IGTV می‌توان فیلم‌های طولانی‌تری را در اینستاگرام قرار داد (چطور در اینستاگرام فیلم‌های بیشتر از یک دقیقه آپلود کنیم؟).

تماس تصویری (Video Call):
اینستاگرام در جدیدترین آپدیتش قابلیت تماس تصویری را به کاربر ارایه می‌کند و افراد می‌توانند از این طریق با هم در ارتباط باشند. در تماس تصویری اینستاگرام به صورت گروهی تا چهار نفر به صورت همزمان را پشتیبانی می‌شود (چگونه با اینستاگرام تماس تصویری بگیریم؟).

سخن آخر و موفقیت


سخن آخر:

برای موفقیت در بازاریابی و کسب و کار اینستاگرام باید به صورت پیوسته فعالیت کنید و صفحه خود را به روز نگه دارید تا نتیجه نهایی را به چشم خود ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *