۱۰ نکته مهم تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی

۱۰ نکته مهم تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی


شبکه های اجتماعی در حال حاضر بهترین و سریع ترین راه برای ارتباط با کاربران است و شما برای ارتباط موثر با کاربران باید به طور پیوسته در شبکه های اجتماعی فعالیت کنید. فعالیت در شبکه های اجتماعی صورت های مختلفی دارید که مهم ترین آن تولید محتوا است! شما برای تولید محتوا در شبکه های اجتماعی باید نکاتی را رعایت کنید تا مخاطب ها را تحت تاثیر بگذارد.


۱-مطالبی منتشر کنید که ارزش به اشتراک گذاری بالایی دارند:

به اشتراک گذاشته می شوند شامل پُست های عجیب (25%) و خنده دار (17%) و سرگرمی (15%) هستند. همچنین در تحقیق دیگری نیویورک تایمز، با مصاحبه با ۲۵۰۰ نفر دلایل به اشتراک گذاشتن مطالب را برسی کردند. دلایل عمده کاربران برای به اشتراک گذاری دلایل زیر بود:

  • انتقال محتوای سرگرم کننده یا ارزشمند به دیگران
  • معرفی خود به دیگران به نحو بهتر
  • افزایش ارتباطات خود با دیگران
  • خودباوری


۲-مطالب هدفمند تولید کنید:

با گذاشتن مطالب هدفمند به مخاطبان خود ثابت کنید شما اگرچه شاید خیلی حرفه ای نباشید اما به اصول حرفه ای این کار اهمیت می‌دهید. فقط تولید محتوا کافی نیست، شما باید از تولید محتوای خود هدفی داشته باشید و این را به مخاطب نیز انتقال دهید.

۳-سرتیترهای عالی و مهم انتخاب کنید:

اولین چیزی که از یک مطلب یا پیام قابل رؤیت است و معمولاً برای همه مهم‌ترین بخش به حساب می‌آید، سرتیتر یا موضوع اصلی آن مطلب یا پیام می‌باشد. مطلبی که می خواهید منتشر کنید چه کوتاه باشد و چه بلند، باید از سرتیترهای جذاب استفاده کنید تا در شبکه‌های اجتماعی گزینه ای مناسب برای به اشتراک گذاری انتخاب شوید.

بیشتر بخوانید:  آموزش بازاریابی و راه اندازی کسب و کار با اینستاگرام


۴-پیوسته و با کیفیت محتوا تولید کنید:

هر چقدر که محتوای بیشتری تولید کنید ممکن است از کیفیت آن غافل شوید. سعی کنید هر روز یک مطلب با کیفیت تولید کنید. یک مطلب با کیفیت لزوما طولانی نیست! یک محتوا می تواند کوتاه اما مفید باشد. شما باید به صورت مداوم در زمان بندی معین، محتوای با کیفیت در شبکه اجتماعی خود منتشر کنید تا شانس به اشترک گذاری آن توسط مخاطب های دیگر بیشتر شود.

۵-برای ارتقای قدرت کلیدواژه‌ها پست‌های بلند هم بگذارید:

مطالب طولانی و مفید تاثیر زیادی بر ارتقای قدرت کلیدواژه‌ها دارند. شما می توانید با تولید محتوای ارزشمند و طولانی البته با فاصله های زمانی زیاد به کیفیت کلمات کلیدی مطالب و همچنین ارزش مطالب تان بیافزایید.

۶-محتویات طولانی تر بک لینک‌های بهتری می‌سازند:

ممکن است تصور کنید که برای به اشراک گذاری بیشتر باید کوتاه بنویسید، بعضی هم به این موضوع معتقدند که کوتاه نوشتن ممکن است رضایت خواننده را جلب کند.اما در بررسی buzzsumo (با جامعه آماری ۱۰ درصد پست های با بیشترین به اشتراک گذاری ) نتیجه معکوسی به دست آمده است. به طور میانگین محتوای طولانی تر به اشتراک گذاری بیشتری نسبت به محتوای کوتاه داشته است. تولید محتوای طولانی سبب افزایش کیفیت آن مطلب می شود و همچنین بیشتر به اشتراک گذاشته می‌شوند. اگر به دنبال ایجاد کردن بک لینک های مستحکم برای سایت خود هستید تولید محتوای طولانی را در ارجعیت قرار دهید.

برای مطالب وبلاگ خود از زمان بندی استفاده کنید

۷-برای مطالب وبلاگ خود از زمان بندی استفاده کنید و آن‌ها را بازبینی کنید:

اگر مقالات طولانی می‌نویسید، زمان تعیین کنید و در آن زمان ها مطالب را مورد بازبینی و ویرایش قرار دهید. با این کار هم مطالب خود را به روز نگه می‌دارید و هم طی چند بار ویرایش، اکثر ایرادات آن را اصلاح می‌کنید. همچنین می توانید با تعیین زمان مناسب برای انتشار مطالب در آینده در وب سایت خودتان و در شبکه های اجتماعی همیشه سایت و شبکه های اجتماعی خود را بروز نگه دارید.

بیشتر بخوانید:  آموزش بازاریابی و راه اندازی کسب و کار با اینستاگرام


۸-از عکس‌های با کیفیت استفاده کنید:

برای جلب توجه بیشتر خوانندگان به مطالب خود و جلوگیری از خسته شدن مخاطب از خواندن مطالب خود باید آن‌ها را با عکس‌ها و تصاویر جذاب تشویق کنید. عکس‌های جذاب و با کیفیت بازدید کنندگان را تشویق به مطالعه متن مربوط به آن‌ها می‌کنند. ابزار آنلاین Pablo Buffer به شما کمک می کند عکس نوشته های جذابی برای شبکه های اجتماعی بسازید.

۹ -تکرار نکنید:

اگر می‌خواهید روی یک کلمه کلیدی تمرکز کنید و از آن در چند مطلب یا چند پُست استفاده کنید، بهتر است از تکرار کردن ایده اصلی محتوای مرتبط با آن کلمه پرهیز کنید. هیچ وقت سعی نکنید با تکرار زیاد کلمات یا جملات و عبارات خاص، ایده ذهنی خود را به خوانندگان تحمیل کنید.

۱۰-از هشتگ های مناسب استفاده کنید:

استفاده از هشتگ های مرتبط باعث افزایش بازدید از مطالب شما می شود و امکان به اشتراک گذاری مطلب شما را بالا می برد. هشتگ های مرتبط با حوزه فعالیت خودتان را پیدا کنید و در مطالبی که در شبکه های اجتماعی می خواهید منتشر کنید استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *